Seduo

seduoSeduo je jeden z webů, který nabízí absolvování on-line kurzů. Kurzů zde sice není mnoho, ale řekl bych, že jsou zde jen ty, které za něco stojí. Možná je to tím, že se překrývají s mými zájmy. Spousta kurzů je zdarma, ale můžete se zde potkat i s placenými kurzy.
Dostáváme se k pojmu „kurz“. Na této stránce to znamená řadu krátkých (několik minut) navazujících videí. Ke každému videu je řada odkazů na doplňující články / nástroje / myšlenky / knihy …
Kurz končí testem, po jehož úspěšném zvládnutí získáte certifikát o úspěšném absolvování daného kurzu.

Příklad využití ve škole

Mým prvním absolvovaným kurzem byl kurz „Základy pro svět prezentací“ o tom, jak dělat správně prezentace. A skutečně to není o tom, jak správně nasypat obrázky do powerpointu. Dal jsem jej na jeden zátah. Zmíněná videa mají dohromady necelou hodinu. A přiznám se, že to byla jedna z těch líp zhodnocených hodin mého života. Po dokončení kurzu mě napadlo, jak tento kurz využít ve škole.

V předmětu ICT, který učím, mám i několik hodin na prezentace. Napadlo mě, dát žákům za úkol zvládnout tento kurz a pak na základě kurzu připravit prezentaci. Budu si muset připravit motivační prezentaci a pak nám určitě spoustu času sežere vlastní prezentování. Na druhou stranu si říkám, že:

1. Kurz si můžou udělat za domácí úlohu.
  2. Prezentace mohou být na témata pokrývající jiné oblasti ICT. Tím mohu s čistým svědomím přesunout vlastní prezentace do jiných témat.
  3. Když budou témata prezentovat žáci, já už nemusím 🙂
  4. Certifikát o úspěšném dokončení kurzu můžu ohodnotit známkou

www: www.seduo.cz

Tento příspěvek má jeden komentář