Jako lektor rád předávám zkušenosti se zapojováním technologií do školství. Neberu se moc vážně a snažím se témata odlehčit. Nebojím se upřímně mluvit o tom, co se mi nepovedlo a kde jsem narazil, abyste vy nemuseli.

Vzhledem k tomu, že učím a jsem z jihu Moravy, odkud je to občas zbytečně daleko, tak preferuji formu on-line webinářů, ale pokud bude čas, tak zkusím i přijet. Čas mám především odpoledne a o víkendech / prázdninách.

Pokud se sejdeme v tématech a termínech, tak není problém nachystat školení na míru. Ano i na 8 hodin pro šablony. Tady máte takové ochutnávky. Časové dotace jsou orientační. Jak jsem psal, jsem učitel, takže 1 vyučovací hodina = 45 minut.

Rád se s Vámi zkusím domluvit a to i na trochu jiných tématech.
E-mail: jindra.zdrahal@gmail.com

Základy AI

Rozsah: 2 – 4 vyučovací hodiny
Forma: webinář / prezenční

Zjistíme spolu, čím se AI liší od klasických programů a jak se učí. Díky tomu odhalíme silné a slabé stránky AI. Dozvíme se, že to není ta AI ze sci-fi a že když se naučíme jak, tak nám bude sloužit a pomáhat. Možná se necháme překvapit, kde všude se s AI už nějakou dobu setkáváme, ale nikdo nás ještě nepředstavil. Zkusíme se podívat na volně dostupné nástroje generativní AI, ale nakoukneme i na ty placené. Dotkneme se i etických a legislativních témat.

AI ve škole

Rozsah: 2 – 4 vyučovací hodiny
Forma: webinář / prezenční

Žáci se naučí s AI podvádět i bez nás. Zkusme společně přijít na to, jak používat AI ve škole k tomu, aby pomáhala. Nám učitelům při přípravě na hodinu, ale i v samotné hodině. Žákům pak při samostatné práci a při učení se. Podíváme se na etické, legislativní, ale i didaktické otázky využití AI ve škole. Abychom to měli jednodušší, tak budeme pracovat s nástroji, které už (nejspíš) používáte a které jsou pro školy zdarma.

Fakenews, dezinformace a AI

Rozsah: 1 – 2 vyučovací hodiny
Forma: webinář / prezenční

Fakenews a dezinformace jsou tady už dlouho. S nástupem generativní AI je možné tyto věci generovat rychle a mohou to dělat i lidé, kteří toho mnoho neumí. Podíváme se na to, jakou podobu mohou mít tyto fakenews a jak je můžeme poměrně rychle vytvořit. Díky tomu budeme mít větší šanci, že na ně neskočíme, když je někde uvidíme.

Canva – základy

Rozsah: 1 – 3 vyučovací hodiny
Forma: webinář / prezenční

Canva mi poslední dobou přijde jako svého času PowerPoint. Kdo ji nezná a nepoužívá, jako by nebyl. Pojďme se spolu podívat na to, jak se tento velmi jednoduchý, intuitivní a přitom velmi mocný nástroj používá.

OrgPad – strukturované poznámky

Rozsah: 1 – 3 vyučovací hodiny
Forma: webinář / prezenční

Orgpad se pro mě stal téměř nepostradatelnou pomůckou a to nejenom ve škole. Ať už při plánování, papírování, ale hlavně ve vyučování. Ukážeme si základy a možnosti tohoto nástroje. Nástroj je tak jednoduchý, že ho bez napovídání zvládnou i žáci ZŠ proto s tím nebudeme mít moc práce a můžeme spolu nahlédnout na to, jak jej používám a co se v něm dá dělat.

Efektivní využívání technologií ve výuce

Rozsah: 1 – 4 vyučovací hodiny
Forma: webinář / prezenční

V tomto kurzu se naučíte, jak efektivněji používat počítač a další techniku při výuce. Seznámíte se s některými aplikacemi a dalšími nástroji, které vám usnadní organizaci a komunikaci se studenty. A taky si díky tomu můžete zrychlit přípravu na výuku. Kurz zahrnuje praktické ukázky klávesových zkratek a triků, které vám ušetří čas a zvýší efektivitu vaší práce ve třídě. Staňte se mistrem moderních technologií a obohaťte svou výuku!