Esperanto za 12 dní

Možná si už někteří všimli, že jsem poslední dobou propadl kouzlu Esperanta. Jak myšlenky, tak i jazyka. Trochu mě mrzí, že v Duolingu není kurz Esperanta v češtině (ale jenom v angličtině). Proto hledám další vhodné weby a způsoby, jak se tento krásný jazyk naučit. Esperanto za 12 dní mě oslovil jednak svou krásnou jednoduchostí (ani se nemusíte nikam registrovat) a přehledností. Ale i tím, že kurz je kompletně zdarma a dokonce i k volnému dalšímu použití.
Vychází ze Záhřebské metody výuky tohoto jazyka. Z jazyka je vybráno jenom to nejdůležitější, jak základní gramatika, tak 500 nejčastěji používaných slovíček/kořenů. Tento základ se dá naučit poměrně snadno a rychle a pokryje prý 95 % běžné komunikace. Tudíž mi to přijde jako úžasný prostředek na úvodní seznámení se s jazykem.

Stránka a kurz je v mnoha jazykových mutacích a čeština je zde zatím jen jako testovací verze další z plnohodnotných jazyků, ale nebojte se psát komentáře a připomínky!

www: learn.esperanto.com/cs/

[Aktualizováno 1. 3. 2017]

Zobrazeno: 0

Napsat komentář