Sololearn

SololearnPotřeboval jsem rychle proniknout do tajů jednoho z programovacích jazyků a neměl jsem chuť se prokousávat klasickým kurzem a tak jsem hledal něco „zajímavějšího“.

Naštěstí jsem našel tento projekt, kde se stačí zaregistrovat a jít do toho. Učit se můžete buď z webu nebo z mobilu (mají aplikaci pro android i pro jablíčko).

V současné době nabízí tyto jazyky / kurzy:

Líbí se mi, jakým stylem je ten kurz dělaný. Je rozdělený do několika modulů, řekněme kapitol. Ty jsou vždy zaměřené na nějaké téma. V každém modulu je několik lekcí. Jsou udělané tak, aby se daly zvládnout během pár minut. V lekci se vždy střídají kraťoučké vysvětlující pasáže, které většinou obsahují i kus ukázkového kódu a pak otázky, kde se musí něco doplnit do kódu, vybrat, co kam patří nebo napsat, co program vypíše. Přiznám se, že jsem se několikrát musel vrátit do předchozího vysvětlování, jak jsem si nebyl jistý 😉

Pozn.: U všech ukázek kódu je možné přepnout se do druhého okna, kde se objeví ten konkrétní kód a můžete si ho upravovat, spustit a zjistit, co to udělá. Pro mě je to super možnost. Občas si totiž člověk říká, že by ho zajímalo, co by to udělalo kdyby… no a tady tu možnost máme. Ostatně tím, se podle mě toho člověk naučí víc, než když si to jenom čte.

Na konci každého modulu je pak něco jako kvíz, abyste měli jistotu, že to chápete správně.

K tomu tam máte možnost vstupovat do diskuzí s ostatními účastníky kurzu a bavit se o zadaných úlohách nebo předložených informacích.

Celé je to zadarmo. Ale aby to nebylo tak dokonalé, tak je to anglicky, což by pro některé mohlo znamenat problémy. Na druhou stranu programátor by měl anglicky umět, vždyť většina fór, návodů a odborných článků je anglicky.

A ještě jednu nevýhodu to má – jsou to skutečně jen základy! a navíc vás to tlačí do toho, abyste to nejdřív pochopili, než půjdete dál 🙂

www: https://www.sololearn.com/

Zobrazeno: 11

Napsat komentář