RNDr. Vladimír Vaščák – osobní stránky

RNDr Vladimír Vaščák
Tento pan učitel má na svých stránkách spoustu zajímavých věcí do výuky. Možná vás zaujmou jeho interaktivní materiály do matematiky nebo do informatiky. To je určitě přínosné (do daných předmětů), ale mě se velmi líbí sekce věnovaná fyzice. V této sekci se nachází spousta apletů (= interaktivních animací, něco jako virtuální pokusy), které pomáhají při pochopení fyziky. Tyto aplety jsou tak úžasné, že jej Google zařadil do programu „Google play for education“. Kromě těchto apletů zde můžete najít zadání laboratorních cvičení, řešené příklady, materiály a testy, které se sami vyhodnotí.
 
Mě se velmi osvědčilo používat co nejvíc těch apletů, protože když si může člověk něco „osahat“ tak to líp pochopí. V tomto případě je to osahat v uvozovkách, protože ty jevy a experimenty si můžete osahat jenom svýma očima a myslí. Ano, souhlasím s vámi, že skutečný pokus je to nejúžasnější, co fyzika nabízí. Ale myslím si, že aplety jsou tím druhým nejlepším. Navíc díky apletům je možné si vyzkoušet věci, které by snad ani nešli vyzkoušet v reálném světě. Ať už by to bylo náročné na čas, rozměry nebo peníze.
 
Jo a pokud jsem to ještě nezmínil, tak všechno je to zdarma.
 
www: http://www.vascak.cz

Zobrazeno: 21

Napsat komentář