Dejte mi pevný bod a pohnu i českým školstvím

Zajímá vás, jak smysluplně využívat IT ve výuce? A tím nemyslím jen výuku informatiky, ale hlavně těch „neinformatických“ předmětů? 

V tom případě se vrhněte na tento web. Najdete tady články, kde Slávek Hora a Petra Boháčková zveřejňují to, co se jim podařilo a co stojí za to vyzkoušet. Sice je to ze ZŠ, ale na SŠ se mi to hodí taky. Trochu jsem se bál, že to bude zaměřené jen na iPady (protože jich ve škole nemáme tolik), ale jsem velice příjemně překvapený. Sice to ukazují na iPadech, ale to co píšou má obecnou platnost.

Velmi se mi taky líbí rozdíl mezi mým webem a jejich. Já zde ukazuji stránky/nástroje a vy si to nějak přeberete. Oni ukazují jak různé nástroje používat v konkrétních situacích a v konkrétních hodinách/předmětech. 

No asi bych se nad sebou měl zamyslet 🙂 

Web je ještě mladý a tak tam toho ještě není tolik. Na druhou stranu… není tam nic, co by bylo zbytečné. A hlavně když si člověk čte tyto články a nápady, tak mu revize ŠVP a to, že by se v informatice měla učit informatika a ne používání aplikací najednou dává větší smysl. Těším se (a nepřipouštím si, že by to mohlo být jinak) na dobu, až zde popisované úlohy, metody a pracovní postupy budou v arzenálu všech učitelů. I pak se třeba najdou tací, kteří technologii odmítnou, je to jejich volba, ale už to nebude z neznalosti.

wwwdejtemipevnybod.cz

Zobrazeno: 10

Napsat komentář