K20 Center

Na začátek musím napsat upozornění: tato stránka je celá anglicky. 

Snad se najde někdo, kdo čte dál 🙂 Tento web patří Oklahomské univerzitě a najdete tady spoustu zajímavých věcí do výuky (celé připravené hodiny, metody, aktivity, …). Je to spíš pro učitele na základní a střední škole (teda jestli jsem dobře pochopil K12). 

V záložce lessons najdete celé připravené hodiny nebo spíš tematické celky. Některé jsou na jednu hodinu, jiné klidně i na několik hodin. Lekce se dají různě filtrovat (podle předmětu a podle třídy) a v přehledu má každá lekce medailonek se základními informacemi. Myslím, že minimálně pro inspiraci se to může hodit. V době psaní článku bylo k dispozici 292 příprav.

Sekce strategies je naopak vhodná snad pro všechny. Najdete tady různé výukové strategie nebo spíš metody. Opět se tady dá filtrovat podle různých kritérií. Každou metodu tady představuje karta (obrázek + jméno metody), když na ni najedete, tak se vám ukáže i krátký popis k čemu je ta metoda dobrá. Abyste se, ale dozvěděli, jak se to vlastně provádí, tak na metodu musíte kliknout. V době psaní článku tady bylo 113 strategií.

Následující záložky activities. courses, science resources jsem si moc neprohlížel, ale přijde mi, že jsou tady aktivity pro učitele. Slíbil jsem si, že to prozkoumám… …někdy až bude mít čas 😀

www: https://learn.k20center.ou.edu/

Zobrazeno: 4

Napsat komentář