Edutorium – stránka plná fyziky

Edutorium

Zajímavé je, že se v podstatě jedná o část „firemní“ prezentace Techmania sciece centra v Plzni a proto nikoho nepřekvapí, že tady najdeme sekci „exponáty“, kde najdeme popsané exponáty. Možná nás ale může překvapit, že zde najdeme taky sekce jako „fyzika v pozadí“, kde jsou vysvětlené některé fyzikální děje a jevy nebo mou oblíbenou sekci „vědci a vynálezci“, kde najdeme informace ze života a díla nejvýznamnějších vědců. Kromě toho, co jsem už napsal, tak tady oceňuji to, že u některých je i možnost vidět jejich dílo v „originále“ například u Newtona. Taky se mi velmi líbí, že každý životopis je ozdrojován.

Proč se mi to líbí? Protože si myslím, že je pro žáky (někdy) zajímavé vědět o těch lidech, co vynalezli/objevili to, o čem se právě učí. Docela jim pomáhá vědět, že to byli normální lidé, kteří měli taky svoje mouchy…

Jenom se trošku bojím, aby mi žáci nezačali nenosit referáty, které jakoby z oka vypadly této stránce 😀

www: https://techmania.cz/cs/

Zobrazeno: 3

Tento příspěvek má jeden komentář

Napsat komentář