Rande s fyzikou

rande Dneska bych vás chtěl pozvat na rande. Pro vás naštěstí jsem šťastně ženatý a tak to nebude rande se mnou, ale „Rande s fyzikou“ to je totiž úžasný seriál České televize. Ve 13 dílech se zde seznámíte se základy mechaniky. Každý z dílů má kolem 13 minut, takže se dají shlédnout klidně i v hodině fyziky nebo doma za domácí úlohu. Ke každému dílu jsou i nějaké ty texty a celkově si myslím, že se jedná o úžasný počin. Škoda jen, že těch dílů není víc a nepokrývají celou látku fyziky.
Pokud se vám nechce hledat jednotlivé díly, tak zde vám dám jejich seznam (zkusím je seřadit podle toho, jak jdou po sobě):

 1. Pohyb a rychlost
 2. Zrychlení a volný pád
 3. Newtonovy zákony
 4. Působení sil
 5. Gravitace a lety do vesmíru
 6. Tíha a beztížný stav
 7. Tření a valivý odpor
 8. Hybnost a impulz síly
 9. Práce, výkon, energie
 10. Mechanický tlak
 11. Proudění kapalin a plynů
 12. Tlak v tekutinách a Archimédův zákon
 13. Jednoduché stroje

No ale už dost řečí a pojďte na to rande…

www: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10319921345-rande-s-fyzikou/

Zobrazeno: 15

Napsat komentář