Věda na přání

Určitě nejsme jediní, kteří se snaží žákům nějak zpestřit a zkvalitnit výuku a tak se vám nejspíš bude taky hodit tato služba. Jedná se o iniciativu Technologické fakulty UTB ve Zlíně na podporu popularizace vědy. Na webu najdete seznam přednášek, které si můžete objednat. Vyplníte si formulář, zkontaktuje vás přímo přednášející a s tím se domluvíte. Zdarma k vám přijedou a uvidíte. Na webu jsem nenašel, že by měli nějakou „maximální dojezdovou vzdálenost“, ale předpokládám, že mají, asi by to chtělo zkusit nebo se jich zeptat 🙂 Přednášky jsou z oblasti fyziky, biologie a chemie. Když jsme to ve škole viděli, tak jsme měli problém… nechtěli jsme vypadat chamtivě a tak jsme si objednali jenom dvě přednášky do fyziky a dvě do chemie.

Zatím u nás proběhla jenom přednáška na téma „Perpetuum mobile“.  Přiznám se, že jsem se trochu bál, jak to dopadne. No jak bych to řekl, prostě nejsme gymnázium a máme super žáky, ale holt to nejsou tak úplně studijní typy. Snad mi rozumíte 😀 Samozřejmě někteří vypadali znuděně a jeden dokonce usnul, ale bylo horko a předtím měli tělocvik. Na druhou stranu to některé bavilo tak, že byli aktivní (a to i tací, do kterých by to člověk neřekl). Když jsem se jich pak ptal, jaké to bylo, tak to hodnotili kladně!

Naneštěstí se té druhé fyzikální prezentace – Svět očima mravence – nemůžu zúčastnit, ale na druhou stranu plánujeme je „zneužívat“ pravidelněji.

www: www.vedanaprani.cz

Zobrazeno: 5

Napsat komentář