Psaní hravě

Aktualizováno 13. 6. 2023

Psaní všemi deseti jistě patří mezi užitečné dovednosti. Vím, že si to někteří nemyslí, ale to nechme stranou. Snad se shodneme, že neexistuje žádná zkratka, žádný fígl, který by nám umožnil lusknout prsty (nebo něco podobného) a hned to umět. Učení se této dovednosti vyžaduje trénink a opakování a pak už jenom trénink a zase trénink.

Neznám nikoho, kdo by toto vysloveně miloval. Nejlepší vztah, se kterým jsem se ve vztahu k nácviku této dovednosti setkal, je odhodlání nebo taky vědomí toho, že je to sice otrava, ale že se to vyplatí. Proto vítám každou aktivitu, která tuto činnost ozvláštní a udělá co nejvíc snesitelnou. Nejlépe tak, abych se i já konečně naučil psát všemi deseti prsty.

Už to umím a skutečně za to může tato stránka!

Já při první revizi tohoto článku někdy v roce 2016

A to splňuje následující webová stránka. Je pojata trochu pohádkově. Dostáváte se skrz Klávesvět. Tady procházíte oblastmi, které jsou ještě rozděleny na jednotlivé úrovně vtipně pojmenované jako „dfjk“ nebo třeba „aslů“. Procházíte přes jednotlivá cvičení nebo by se dalo říct minihry. Některé jsou docela lehké a některé vás potrápí. Já se nemohl přes jedno kolo dostat skoro dva dny! Teda mohl jsem se přes něj dostat, ale neměl jsem z něj maximální počet hvězd. Za každé cvičení totiž dostanete jednu až tři hvězdy. Navíc pokud se přihlásíte přes Facebook, tak se můžete porovnávat s přáteli.

Zkoušeli jsme tuto aplikaci na mé předchozí škole a je hezké vidět své žáky, jak se vztekají, že jim ta třetí hvězda o kousek utekla a že to musí zopakovat, protože přece ON nebude lúzr, který to nedá. Jednotlivá cvičení trvají vždy jenom pár minut a jsou návyková!!! Od kurzu jsem se nemohl odtrhnout a dokončil jsem jej asi za tři týdny!

Hru, teda výuku si můžete vyzkoušet zdarma, ale samozřejmě se jedná o placený produkt, takže kdo chce hrát dál, získat certifikát a fakt to umět, ten bude muset zaplatit. Cena může přijít někomu trochu vyšší (790 Kč), ale na druhou stranu umět psát všemi deseti je k nezaplacení a pokud „pracujete klávesnicí“ a nejste placeni od hodiny, tak se to určitě brzo vrátí! Navíc pokud použijete slevový kód JINDRA tak to budete mít o stokorunu levnější.

Samozřejmě mají i nabídku pro školy se speciálními cenami a prostředím pro učitele, kde si učitel může hlídat pokrok jednotlivých žáků.

Pozn.: toto je jediný kurz psaní všemi deseti, který jsem dokázal úspěšně dokončit!

www: http://www.psanihrave.cz