Přiznám se bez mučení, tento nápad (jsem jako skoro všechno) „ukradl“! Ale je tak úžasný, že jistě budete v „kradení“ pokračovat.
Jedná se o zajímavý nástroj pro hlasování. Funguje to jednoduše, v mobilní aplikaci (která je jak na Google Play, tak i na AppStore) si připravíte třídy a otázky. Seznam žáků se dá jednoduše importovat. Otázky se taky tvoří velice jednoduše. Samozřejmě se musí jednat o uzavřené otázky, které budou mít až 4 možné odpovědi. Pak rozdáte žákům hlasovací listy.
Rozdání hlasovacích listů žákům byl ten nejzdlouhavější a nejproblematičtější bod! Někteří nedokázali pochopit, že číslo na lístku se musí shodovat s číslem, které má přiřazené v seznamu, který jsem promítal na tabuli….
Hlasuje se tak, že vám žáci ukáží svůj lístek a záleží na tom, jak ho otočí. Na každém lístku je naznačeno, který stana musí být nahoře, aby to bylo A, B, C nebo D. V tomto žáci neměli problém. Teda kromě případu, že jsem dal v jedné otázce možnosti A = ANO nebo B = NE a dva borci mi dali D a tvrdili, že to znamená, že neví…
Já pak jenom přejedu třídu mobilem se zapnutou aplikací. Ta přes foťák přečte všechny lístky a zaznamená odpovědi. Samozřejmě vidím, kolik lidí už to přečetlo a můžu jednoduše dohledat, čí lístek to ještě nevzalo. Všechno se mi pak přes cloud uloží a já můžu prohlížet buď z toho mobilu nebo z webové stránky. A kromě souhrnných statistik můžu vidět i jednotlivé odpovědi konkrétních lidí.
Tipy do výuky
- S každou novou třídou dělám seznamovačku – kdo má rád…, kdo umí…, kdo neumí…, kdo dělá… Jednak tím zjistím znalosti (nebo aspoň jak se žáci cítí) z mého předmětu a pak i ostatní zajímá, jaké má kdo koníčky.
- Rychlý test.
- Ankety.
- Získání dat pro další úpravu v tabulkových procesorech.
Tipy z twitteru
- Pozor na prsty blízko kódu, pak to nedokáže správně přečíst kód.
- Je fajn promítat výsledky dataprojektorem, ať všichni vidí, která možnost je která a koho už to načetlo.
Pokud byste si o Plickers chtěli přečíst něco delšího, tak se můžete podívat na RVP.CZ
www: www.plickers.com