Pinterest – zajímavá sociální síť

PinterestMožná už jste slyšeli, že něco takového existuje, někteří nejspíš i viděli a věřím, že jsou tady i tací, kteří znají Pinterest. Pokud znáte, tak vám tento článek asi nepřinese nic světoborného (kromě odkazu na toto video, kde se můžete dozvědět, jak někteří učitelé používají Pinterest ve výuce).
Pokud neznáte tuto sociální síť, tak můžete klidně pokračovat ve čtení. Pinterest je taková nástěnka, kam si špendlíte zajímavé obrázky a videa, k nim můžete přidat popisek a odkaz. Toto je základní myšlenka Pinterestu.
Kdyby to umělo jenom toto, tak by to asi nebylo nic světoborného. Proto je služba rozšířena o sociální rozměr. Můžete si své piny (=výstřižky) roztřídit na různé nástěnky, které můžete buď zveřejnit nebo nechat skryté. Můžete „krást“ piny z nástěnek jiných lidí. Můžete piny komentovat, lajkovat, můžete sledovat určité nástěnky nebo lidi nebo jenom zadáte zájmy a necháte si piny náhodně doporučovat…
Pokud si i tak nedovedete představit, k čemu by to ve škole mohlo být, tak doporučuji toto video. Je sice delší, ale je plné nápadů… …galerie prací žáků… …herbář… …obrázkový zápisníček… …
Nebo prostě jenom běžte na Pinterest a napište jméno vašeho předmětu nebo zájmu a začněte se divit.

www: http://www.pinterest.com/

 

Zobrazeno: 0

Tento příspěvek má jeden komentář

Napsat komentář