OrgPad.com

EDIT: OrgPad na přelomu 2023 / 2024 změnil doménu z .com -> .info Z toho důvodu můžou některé staré linky zlobit. Pokud byste nějaký takový našli, tak mi dejte prosím vědět. Víc o tom píšou tady.

EDIT: tento text vznikl už před dvěma lety. Teď (březen 2023) ho jdu trochu aktualizovat. Od té doby se OrgPad neskutečně posunul a hlavně o něm píše tolik lidí, že jsem odstranil pokus o to, mít o něm nějaké další články.

Možná už jste si všimli, že dlouho hledám nějaký nástroj pro tvorbu myšlenkových map a pořád nemůžu najít nic, co by mi vyhovovalo. Tak musím oznámit, že jsem ho asi našel. A taky jsem se asi zamiloval. A to do nástroje OrgPad!

No posuďte sami jak je úžasný a co už jsem tady použil:

• můžete si ho zkusit i zdarma (v plné funkčnosti), ale vzhledem k tomu, co umí a jak mi pomáhá nemám problém s tím, že je placený (navíc mi ho zaplatila škola 😉),
  • můžu v něm tvořit myšlenkové mapy,
  • ale můžu mít i pojmy plující jen tak ve vzduchu, nebo další nelineární formy zápisu
  • věci mohu šipkami spojovat libovolně,
  • prostě to není klasický nástroj pro myšmapy, ale něco s trochu jinou filosfií,
  • k jednotlivým pojmům můžu dávat i dlouhé formátované texty, obrázky, soubory, videa, a dokonce toho může být i několik stránek (ano a stránky se skutečně přepínají!),
  • to můžu samozřejmě skrýt tak, abych tam měl jen ty pojmy,
  • můžu si to obarvit (15 barev) a na „nadpisy“ mohu použít 3 velikosti textu,
  • všechno to můžu sdílet, pro čtení / pro komentování / pro úpravu
  • můžu z toho dělat fantastické prezentace
  • dokonce můžu mít v jednom dokumentu víc prezentaci
  • taky se mi velmi líbí možnost „kopírovat odkaz na šablonu“, tím si to žáci zkopírují do svého účtu a mohou to dále editovat – tak třeba zadání 😉 ,
  • mohu si tady vytvořit týmy, kterým to pak mohou sdílet daleko líp,
  • chybí tlačítko pro export (plánuje se), ale když použijete „inženýrský dvojchvat“ teda vlastně trojchvat – [ctrl]+[A], [ctrl]+[C], [ctrl]+[V] tak si to všechno můžete přenést třeba do wordu a to včetně formátování! (ano toto jsem zjistil, až potom, co jsem si odsud kopíroval asi 8 stran po částech 🙁 )

Tady je jedna maturitní otázka kterou jsem pro své žáky vytvořil a doufám, že oni si vytvoří své. Psal jsem, že vytvořená mapa se dá vložit do webové stránky? Ne? Tak abyste věděli – vytvořená mapa se dá vložit do webové stránky. A víte, že se vytvořená mapa dá vložit do jiné mapy? A že se tam dají vkládat i další věci, třeba video z youtubu, obrázky a třeba dokumenty. Věci které tam vkládám jsou pak velice přehledně nachystané k tomu, abych si je mohl zase stáhnout.

Prosím na chyby nehleďte. A nebo jo. Chyby mi nahlašte, ať je můžu opravit 🙂

A asi jsem vám ještě nepsal, že je to česky? Tak abyste věděli, je to česky. Ostatně to tvořili češi!

Jestli chcete, tak si je najděte na soc. sítích, ať jim taky můžete poděkovat.

Jeden dotaz na facebooku mě přiměl zapřemýšlet nad tím, jak pracuji s OrgPadem a tak jsem si na to udělal OrgPage. Přidal jsem tam ještě nějaké postřehy ohledně hodnocení. Třeba to někomu v něčem pomůže. Ale bacha! Netvrdím, že je to tak správně, jen, že to tak teď mám 🙂

Měl jsem příležitost se účastnit i workshopu na toto téma a tady je záznam toho, jak jsem o tom mluvil.

www: orgpad.com

Tento příspěvek má 7 komentářů