Memostation

MemostationZajímavý program na výuku (nejenom) angličtiny. Program umožňuje plánovat další učení, učit se a taky se pak testovat.  Ukazují se vám nádherné grafy, kde se můžete podívat, jak se učíte, jak se zlepšujete a podobně. V úvodu jsem psal, že tento program je pro výuku čehokoliv. V podstatě si zde můžete vytvořit učební materiály k čemukoliv.  Abyste to ale neměli tak těžké, tak můžete použít učební materiály, které již vytvořili a nasdíleli ostatní lidé. Jo a to nejlepší jsem ještě nenapsal, celý program je zdarma.

www: http://www.memostation.net/

Přečtěte si ještě informaci od tvůrce programu:

Do programu je možné stáhnout další učební materiály. (stačí na ně po uložení kliknout a otevřou se v Memostationu)V programu je možnost vytvořit si libovolný učební materiál (nejen jazykový). Vše co lze rozdělit na otázku a odpověď. V Memostationu mohou být nejen „kartičky“, ale také testové otázky ((včetně podpory více správných odpovědí) včetně podpory náhodného pořadí zobrazovaných odpovědí – zabrání se tak zapamatování pouze pomocí pořadí)). K dispozici je možnost vytvořit otázku a odpověď s pomocí formátovaného textu (včetně obrázků) jako v aplikaci MS Word.

Memostation pracuje s křivkou zapomínání tzn. že přesně pozná, kterou položku je třeba zopakovat, aby zůstala v paměti. Díky systému plánovaného učení je uživatel schopen se naučit a zapamatovat mnohem více informací v kratším čase s menším úsilím věnovanému učení.
Samozřejmostí je také možnost sdílet učební materiál na webu stisknutím jednoho tlačítka.
Zobrazeno: 3

Napsat komentář