Matematika s radostí

MSRDnes bych Vám chtěl představit zajímavou stránku na podporu výuky matematiky. Všichni pořád slyšíme, že mají žáci s matematikou problémy a nebaví je. Možná že projekt „Matematika s radostí“ na tom něco změní. Když jsem ji poprvé uviděl, tak jsem si říkal, že to bude „zase“ nějaká webová učebnice nebo něco podobného. Pak jsem začal stránku procházet a byl jsem z toho takový trochu zmatený. Na konec jsem přišel na to, že to, co jsem tady hledal tu fakt není, ALE jsou tady různé hry, hravá cvičení a testy. To mi přijde ještě zajímavější a užitečnější. Jednak se dají použít na domácí přípravu, ale taky v hodinách na oživení/opakování. No uznejte je lepší „jenom tak počítat příklady“ nebo si zahrát AZ kvíz? A navíc pokud bude výsledek podobný? (=žáci si propočítají nějaké příklady).

Pokud si náhodou řeknete, že by to chtělo trochu víc příkladů, tak máte pravdu. Pokud se ale podíváte, tak se jedná o projekt (spolufinancovaný Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky), který končí až v květnu 2015. Takže je jasné, že je to všechno ještě ve „výstavbě“ a s konečným hodnocením počkejme až projekt skončí a bude hotovo.

Dovolím si ještě jednu drobnou poznámku. Všechny materiály si musíte stáhnout (ve formátu .pdf) a pak je spouštět pomocí Adobe Readeru. Ano mají to tam napsané, ale z vlastní zkušenosti vím, že „použít návod je až poslední, zoufalá možnost, jak to rozchodit.“

www: http://msr.vsb.cz/

Zobrazeno: 17

Napsat komentář