Jak na kalkulačku: 3 – Sin, cos, tan | stupně × radiány

Po dlouhé době přidávám další díl do svého miniseriálu „Jak na kalkulačku“. Tentokrát se mrkneme na to, jak na kalkulačce vypočítat sinus, kosinus a podobně. Taky se podíváme na rozdíl mezi stupni a radiány.

 
Zde najdete předchozí díly:

 1. Jak na kalkulačku: 1. závorky a zlomky (složená čísla)
 2. Jak na kalkulačku: 2. zobrazování čísel (např.: 2,3 × 10^2 atd.)
Zobrazeno: 136

Tento příspěvek má 4 komentářů

 1. emil se nemil

  a jak se teda počítá stupeň na radiány, je tam jen návod jak to přepnout

  1. Jindra

   Někde od 3:50 to tam je. Ale jednodušeji. Pokud je na kalkulačce někde DRG▶ tak napíšu nějakou hodnotu ve stupních a zmáčku toto tlačítko. Tím se mi to převede na radiány. Jestli ne, tak normálně vezmu hodnotu ve stupních a vydělím to 180° vynásobím π a mám výsledek v radiánech.
   Např.: 30° = 30° / 180° ∙ π rad = 1 / 6 ∙ π rad pokud bych potřeboval konkrétní číslo, tak bych to vypočítal a vyšlo by mi něco jako 0,523598776 rad

Napsat komentář