Proč se (ne)učit angličtinu

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuNezařazené
  • Komentáře k příspěvku4 Komentářů
  • Čas na čtení:3 minuty čtení
Stefano Brivio (buggolo), Union flag dostupný pod licencí CC BY 2.0 z http://en.wikipedia.org/wiki/Flag_of_the_United_Kingdom
Stefano Brivio (buggolo), Union flag dostupný pod licencí CC BY 2.0 z http://en.wikipedia.org/wiki/Flag_of_the_United_Kingdom

Proč se učit anglicky vám řekne každý.

Abys …

  • nebyl hloupý!
  • mohl do světa!
  • odmaturoval!

Tak jsem si řekl, že by mohlo být zajímavé podívat se na to opačně.

Proč se neučit anglicky.

Protože …

  • nechci hrát většinu počítačových her. Chci počkat až (jestli vůbec) je někdo přeloží.
  • nechci vědět, o čem se zpívá v zahraničních písničkách. Koho to taky zajímá, že?
  • nechci pracovat pořádně s počítači. Nějaké to programování mě nezajímá. Většina programů je mi taky k ničemu, stačí mi ty české/přeložené.
  • nechci se dívat na většinu zahraničních filmů. Chci čekat, až je někdo přeloží a budou titulky/dabing.
  • stačí mi náš malý internet. Podle této tabulky, která je každý den aktualizovaná. To znamená (k 26. 1. 2014), že se spokojím s 0,7 % věcí na internetu, když bych mohl mít k dispozici 56,2 % (55,5 % + 0,7 %) všeho na internetu. Taky kdo by to četl/poslouchal/díval se/hrál, že?
  • nechci cestovat, líbí se mi v České republice a když jsem v cizině, tak se mi líbí nerozumět lidem a být závislý na jiných lidech.
  • nezajímá mě, co se ve světě skutečně děje, stačí mi ty informace, které mi podají v naší televizi.

To, že pořádně neumím anglicky považuji za jednu ze svých největších chyb a snažím se sám sebe nějak motivovat k tomu, abych se ten jazyk doučil. Třeba pomůže i tobě.

Možná tě napadnou ještě další důvody, klidně je napiš do komentáře …

 

Zobrazeno: 12

Tento příspěvek má 4 komentářů

  1. Jindra

    No já nevím, ale když jsem to psal, tak mě nenapadlo žádné lezení komukoli kamkoliv. Šlo mě jen o to, že angličtina je v mé profesi a mém okolí dominantní CIZÍ jazyk. Samozřejmě, že si myslím, že umět češtinu (mateřský jazyk) je základ, ale taky si myslím, že je fakt užitečné umět i něco navíc a naneštěstí se angličtina začíná považovat taky za „základní znalost“. Nebudu tady spekulovat o tom, proč to tak je, kdo za to může atd., ale beru to jako fakt.
    Je pravda, že čínsky mluví daleko víc lidí, ale v těch částech internetu a IT světa, kde se pohybuji dominuje angličtina.
    Taky bych byl raději, kdyby to byla třeba čeština nebo esperanto, ale naneštěstí není…

  2. jarek

    Já nevím, že jste z té angličtiny všichni paf, ale co se divím. Člověk je vlastně stádo ovcí. Když je v módě se učit angličtinu, tak se z ní snad všichni pos…., když Amík zavelí vyskákat z okna, tak budeme skákat. Proč jako národ nemáme trochu hrdostí a nejsme hrdí na náši češtinu? Tu nejde o to, že je ta angličtina změkčilý jazyk, pořád samé yes, yellow,, easy, copak takhle mluví chlap (jazyk pro teplouše), ale každý stát by si měl uchovávat svoji identitu, z čeho vzešel a tady neobstojí, že se můžu ve světě víc domluvit, že lépe seženu práci, jestli chce někdo cizí u nás podnikat, tak ať se učí česky, ať přijímá na místa lidi bez toho, že musí umět anglicky. Vždyť je to směšné, kdysi jsme lezli do prd… na východ a teď zase na západ. Nevím proč bych se měl u nás doma cítit trapně, když se mě nějaký cizinec tady na něco zeptá anglicky a já mu nejsem schopen odpověď? To se mám cítit něco jako promiň živote, já jsem tady, ale neumím anglicky? Je mi z toho nablití, jak je člověk lehce manipulovatelný. Ale když jsme tak manipulovatelní, proč se neučíme hlavně čínsky? Vždyť to je jazyk, který je původně vlastní největšímu počtu lidí? Když už nejsme hrdí na své hodnoty, tak se aspoň z toho neposerme.

Napsat komentář