Photopea – free photoshop

Pokud by někdo potřeboval skvělý program pro tvorbu nebo editaci grafiky a nezáleželo mu na penězích, tak určitě sáhne po Photoshopu. Pokud ale z nějakého důvodu nechcete platit neskutečné peníze za tento namakaný nástroj, tak zde máte spoustu alternativ.
Jednou z takových alternativ je právě Photopea. Jedná se o online a navíc free nástroj, který si naprogramoval Ivan Kutckir, student Karlovy Univerzity. Někde jsem četl, že umí všechno to, co photoshop a to ještě zadarmo. Toto posoudit nedokážu (a nemyslím si to), na druhou stranu si myslím, že se jedná o neskutečně šikovný nástroj. Umožňuje většinu klasických věcí které očekáváte od editoru grafiky včetně třeba práce s vrstvami a hlavně umí pracovat i s formáty jako jsou .psd (photoshop) nebo třeba .xcf (gimp). Standardní formáty jsou samozřejmostí. Líbí se mi používat pro výuku (ale i práci) tento typ aplikací. Jsou zadarmo, nic se nemusí instalovat a žáci si na tom mohou pracovat i doma. Jenom je problém, když vypadne internet.

Takže pozor! Je to on-line, zdarma a ještě k tomu česky!

www: https://www.photopea.com/

Zobrazeno: 7

Napsat komentář