MIT App Inventor – tvorba

MIT apps

Díky této stránce jsem začal programovat jednoduché aplikace pro chytrý mobil. No dobře tak jsem si (nejenom) kvůli této stránce i koupil chytrý mobil. Teda abych byl přesný, tak za to mohl spíše tento článek od Petra Němce na Spomocníku. Je v něm úžasně popsané, jak na to a to včetně videa. Pokud by vás spíše zajímalo, jak si s tím poradili studenti gymnázia, tak doporučuji od stejného autora tento článek.

Tak a teď se pojďme konečně podívat na tu samotnou stránku.

Sice je anglicky, ale zase to programování je jednoduché a probíhá za pomoci přetahování kousků kódu, něco jako puzzle. Kdo zná Scratch nebo Baltíka, tak ví o čem mluvím.

V „designérském“ módu nataháte na obrazovku jednotlivé prvky jako jsou tlačítka, popisky a podobně. Pak se přepnete do okna „bloků“ a tady si na plochu přetaháte jednotlivé bloky kódu, které pospojujete jako puzzle. Doporučuji stáhnout a nainstalovat emulátor. Díky němu tak můžete v novém okně vidět v emulátoru ten program. Ihned jak něco změníte, tak vidíte, tu změnu a to je úžasné. Druhá možnost je připojit přes USB přímo chytrý telefon. Hotovou aplikaci si pak buď vyimportujete a uložíte jako .apk nebo (a toto mi přijde jako úžasná možnost) si necháte vygenerovat QR kód na link na tuto aplikaci. Takže si to mobilem jednoduše „vyfotíte“ a získáte přímo link odkud si tu aplikaci stáhnete.

Ještě jsem tu objevil (ale nevyzkoušel) možnost programovat LEGO robůtky.

www: http://appinventor.mit.edu/explore/

 

Zobrazeno: 5

Napsat komentář