W3Schools

By | 24.8.2014

w3schoolsTuto stránku mi ukázali na Lipnici a myslím si, že se jedná o geniální web. Zkráceně a jednoduše, pokud (se) budete chtít učit HTML, CSS, JavaScript, PHP, JQuery a spoustu jiných věcí, tak uděláte dobře, když tuto stránku navštívíte. Je to velice užitečný web. Přehled příkazů (tagů), příkladů použití, reference a popisy nikoho asi nepřekvapí, ale mě (a možná i některé další lidi) velice příjemně překvapila možnost “Try it yourself”. Prostě a jednoduše si to můžete zkoušet přímo na stránce. Objeví se vám 2 okna. V levém je kód v pravém výsledek a nad tím tlačítko “submit”, kterým se aktualizuje výsledná stránka.
Nějaký kód tam máte předpřipravený a tak si jenom zkoušíte, co to udělá, když… Asi už vím, jak letos pojmu výuku základů HTML… a to, že na se na stránce můžete nechat vyzkoušet už nikoho asi nepřekvapí.

Jenom drobná “nepříjemnost” stránky jsou v angličtině. Možná si myslíte, že to je drobnost, ale žákům se to moc líbit nebude, no co už.

www: http://www.w3schools.com/