Videa, hudba, obrázky? Zdarma a na web?

Nedávno jsme v jedné skupině učitelů na facebooku řešili jak na to, když žáci chtějí udělat nějaké video nebo jiné audiovizuální dílko s využitím hudby nebo obrázků, které nejsou jejich a pak se s ním samozřejmě pochlubit na internetu.

Jsme ve škole a tak bychom je měli učit, jak to udělat správně a legálně.

Z této diskuze jsem si od Václava Maněny odnesl spoustu užitečných odkazů.

Pro mě byl nejdůležitější youtubový kanál ZeptejSeFilipa, kde se Filip Novák věnuje tomu, jak správně řešit marketing a podobné věci obecně na internetu, youtube a sociálních sítích. A pokud je to dobré pro firmy, mělo by to být dost dobré i pro školy.

Pro naše téma se odsud hodí dva díly:

Hudba pro komerční účely

a druhý díl

Obrázky pro firemní web

Oba díly jsou našlapané informacemi a hlavně, když si rozkliknete popis videí, tak zde najdete spoustu odkazů na databanky a místa odkud jde sehnat použitelná hudba / obrázky. 

Z toho bych tak trochu vypíchl můj oblíbený vyhledávač použitelného obsahu: CC Search.

Pokud vás toto téma skutečně zajímá, tak se ještě můžete podívat na metodiku, kterou pro využívání videa vytvořila MUNI. Zde najdete jak dvě přednášky, tak i panelovou diskuzi. Přiznám se, že jsem to ještě neviděl, ale už se na to těším 🙂

Další věcí, která se toho částečně dotýká je využití autorských děl ve výuce přímo učitelem. Sice se to týká papírovějších věcí jako jsou učebnice, knihy, pracovní listy, ale hezky to řeší článek na Řízeníškoly.cz.

(Počet shlédnutí: 337)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.