Psaní hravě

By | 27.3.2015

psanihravePsaní všemi deseti jistě patří mezi užitečné dovednosti. Na tom se snad shodneme všichni. Na druhou stranu se asi shodneme, že neexistuje žádná zkratka, žádný fígl, který by nám umožnil lusknout prsty (nebo něco podobného) a hned to umět. Učení se této dovednosti vyžaduje trénink a opakování a pak už jenom trénink a taky trochu tréninku.

Neznám nikoho, kdo by toto vysloveně miloval. Nejlepší vztah, se kterým jsem se ve vztahu k nácviku této dovednosti setkal, je odhodlání nebo taky vědomí toho, že je to sice otrava, ale že se to vyplatí. Proto vítám každou aktivitu, která tuto činnost ozvláštní a udělá co nejvíc snesitelnou. Nejlépe tak, abych se i já konečně naučil psát všemi deseti prsty. (Pozn.: Už to umím a skutečně za to může tato stránka!)

A to splňuje následující webová stránka. Je pojata trochu pohádkově. Dostáváte se skrz Klávesvět. Tady na jednotlivých úrovních vtipně pojmenovaných jako “dfjk” nebo třeba “aslů” procházíte přes jednotlivá cvičení nebo by se dalo říct minihry. Některé jsou docela lehké a některé vás potrápí. Já se nemohl přes jedno kolo dostat skoro dva dny! Teda mohl jsem se přes něj dostat, ale neměl jsem z něj maximální počet hvězd. Za každé cvičení totiž dostanete jednu až tři hvězdy. Navíc pokud se přihlásíte přes Facebook, tak se můžete porovnávat s přáteli.

Zkoušíme tuto aplikaci ve škole a je hezké vidět své žáky jak se vztekají, že jim ta třetí hvězda o kousek utekla a že to musí zopakovat, protože přece ON nebude lúzr, který to nedá. Jednotlivá cvičení trvají vždy jenom pár minut a jsou návyková!!! Od kurzu jsem se nemohl odtrhnout a dokončil jsem jej asi za tři týdny!

Hru, teda výuku si můžete vyzkoušet zdarma, ale jedná se o placený produkt, takže kdo chce hrát dál, získat certifikát a podobně bude muset zaplatit. Cena může přijít někomu trochu vyšší (500 Kč), ale na druhou stranu umět psát všemi deseti je k nezaplacení a pokud “pracujete klávesnicí” a nejste placeni od hodiny, tak se to určitě brzo vrátí!

Pozn.: toto je jediný kurz psaní všemi deseti, který jsem dokázal úspěšně dokončit!

Článek byl 29.2.2016 aktualizován.

www: http://www.psanihrave.cz

(Počet shlédnutí: 1927)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.