Problem Solving Tutor

By | 28.1.2014

Tutor - problem solvingNeustále se vykládá (a já s tím souhlasím), že spoustě dnešních studentů (nebo žáků) chybí schopnost myslet. Na následující stránce se dá natrénovat “řešení problémů” nebo můžeme taky říct logické myšlení.

Úlohy jsou rozděleny do několika skupin:

  • Informatika
  • Matematika
  • Logika
  • Další úlohy

Ovládání je velmi jednoduché. Obtížnost úloh se postupně zvyšuje a můžu říct, že u úloh “Matematika” -> “Binární křížovka”  jsem strávil pěknou chvilku (kromě křížovek jsou tam i logické operace a tak). Zkoušel jsem pak i “Informatické” úlohy. Musím říct, že je to velice návykové a mnohdy lepší než spousta her, co jsou na internetu.

Tady se můžete podívat na oficiální představení programu:

A ještě informace pro učitele. Hlavně o tom, jak použít tutora ve výuce:

wwwhttp://tutor.fi.muni.cz/

 

(Počet shlédnutí: 753)

One thought on “Problem Solving Tutor

  1. Pingback: Hry ve výuce | (S)Škola | vzdělávání on-line

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.