OrgPad.com

Možná už jste si všimli, že dlouho hledám nějaký nástroj pro tvorbu myšlenkových map a pořád nemůžu najít nic, co by mi vyhovovalo. Tak musím oznámit, že jsem ho asi našel. A taky jsem se asi zamiloval. A to do nástroje OrgPad!

No posuďte sami jak je úžasný a co už jsem tady použil:

• je zdarma, teda alespoň zatím (a v nějaké verzi bude i potom), plánované zpoplatnění (150 Kč/měsíčně) mi přijde fajn vzhledem k tomu kdo a jak ho dělá a hlavně vzhledem k tomu, co ten nástroj umí,
  • můžu v něm tvořit myšlenkové mapy,
  • ale můžu mít i pojmy plující jen tak ve vzduchu,
  • věci mohu šipkami spojovat libovolně,
  • prostě to není klasický nástroj pro myšmapy, ale něco s trochu jinou filosfií,
  • k jednotlivým pojmům můžu dávat i dlouhé formátované texty, obrázky, soubory a dokonce toho může být i několik stránek (ano a stránky se skutečně přepínají!),
  • to můžu samozřejmě skrýt tak, abych tam měl jen ty pojmy,
  • můžu si to obarvit (15 barev) a na “nadpisy” mohu použít 3 velikosti textu,
  • všechno to můžu sdílet, teda jak jen pro čtení, tak i pro úpravu,
  • taky se mi velmi líbí možnost “kopírovat odkaz na šablonu”, tím si to žáci zkopírují do svého účtu a mohou to dále editovat – tak třeba zadání 😉 ,
  • mohu si tady vytvořit týmy, kterým to pak mohou sdílet daleko líp,
  • chybí tlačítko pro export (plánuje se), ale když použijete “inženýrský dvojchvat” teda vlastně trojchvat – [ctrl]+[A], [ctrl]+[C], [ctrl]+[V] tak si to všechno můžete přenést třeba do wordu a to včetně formátování! (ano toto jsem zjistil, až potom, co jsem si odsud kopíroval asi 8 stran po částech 🙁 )

No a pak je tady spousta věcí, které jsem ještě nevyužil:

• můžu z toho udělat prezentaci a tu samozřejmě sdílet.

Tady je jedna maturitní otázka kterou jsem pro své žáky vytvořil a doufám, že oni si vytvoří své. Psal jsem, že vytvořená mapa se dá vložit do webové stránky? Ne? Tak abyste věděli – vytvořená mapa se dá vložit do webové stránky. A víte, že se vytvořená mapa dá vložit do jiné mapy? A že se tam dají vkládat i další věci, třeba video z youtubu, obrázky a třeba dokumenty. Věci které tam vkládám jsou pak velice přehledně nachystané k tomu, abych si je mohl zase stáhnout.

Prosím na chyby nehleďte. A nebo jo. Chyby mi nahlašte, ať je můžu opravit 🙂

A asi jsem vám ještě nepsal, že je to česky? Tak abyste věděli, je to česky. Ostatně to tvořili češi!

Následující informace jsou přímo od nich:

OrgPad má všehovšudy čtyři členy, Pavla a Kamilu Klavíkovi a Víta a Adama Kalisze.

Jsou to mladí nadšenci, kteří všeho nechali – studia na matfyzu, práce v Google… odstěhovali se na chatu a šli dělat OrgPad, i za cenu toho, že po delší dobu nebudou mít žádné příjmy. Jsou to vlastně dvě dvojice stejných příjmení – jedni manželé a jedni bratři 🙂

Jestli chcete, tak si je najděte na soc. sítích, ať jim taky můžete poděkovat.

Dokonce k tomu mají tutoriál. A zrovna pro učitele!

Pokud by vám nestačil tento popis, tak mají i krásný článek pro Pražský inovační institut.

A nebo můžete zkusit tyto dva články na webu rvp.cz

Jeden dotaz na facebooku mě přiměl zapřemýšlet nad tím, jak pracuji s OrgPadem a tak jsem si na to udělal OrgPage. Přidal jsem tam ještě nějaké postřehy ohledně hodnocení. Třeba to někomu v něčem pomůže. Ale bacha! Netvrdím, že je to tak správně, jen, že to tak teď mám 🙂

www: orgpad.com

2 thoughts on “OrgPad.com