Je úžasné, že Akademie věd ČR nechala udělat dalších 10 dílů báječného seriálu Nezkreslená věda. Tato série je už 3. v pořadí. A stejně jako předchozí i tato videa dokázala do zhruba deseti minut vtěsnat spoustu vědomostí a tak je okořenit humorem, že to baví i naše žáky! 🙂

Předchozí série jsou k vidění zde: 1. série a 2. série

Tentokrát se můžeme dozvědět o následujících tématech:
1. Dějiny peněz
2. Co je to světlo?
3. O bateriích
4. Genetika
5. Metabolismus – o přeměně látek
6. Kdo řídí lidské tělo?
7. O teorii relativity
8. Co je to ropa?
9. Jak funguje elektromotor
10. Co je to diamant?

Hezký umělecký a vědecký zážitek.

(Počet shlédnutí: 967)

3 thoughts on “Nezkreslená věda III

 1. Zdeněk napsal:

  Naprosto souhlasím, děti si z toho zapamatují daleko více než při běžném výkladu. Jen tak dál.

 2. Souhlasím. Jsou úžasní!
  Představuji si, jaké by to bylo, kdyby se podobným způsobem podařilo zpracovat celé předměty.
  Něco jako Khanova škola, ale lepší 😀

 3. Marie Braunová napsal:

  Děkuji, jste fakt dobří, krásné podání, stručné a doplněné grafikou. Je mi 73 let a sledování těchto projektů považuji za svoji univerzitu třetího věku. Sice si to musím pustit opakovaně, ale opakování je matkou umění a také mám na to víc času. Prostě jsem ráda, že tuto službu děláte, může posloužit i studentům. Jen tak dál – s pozdravem M. Braunová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

You may also like