4 thoughts on “Kontakt

 1. A. Adamcová

  Dobrý den,
  prosila bych o pomoc. Před Vánocemi jsem v nějaké vědecko-technické rozhlasové relaci slyšela o zajímavé publikaci ohledně materiálů. Něco jako o vzniku, potřebě lidstva apod. Vydalo to nějaké nakladatelství ve Zlíně. Bohužel nebyla v žádném knihkupectví dostupná. Údajně vyprodaná a další vydání by mělo být na jaře 2021. Zapomněla jsem název i autora.
  Nemohli byste mi pomoci zjistit o jakou knihu jde? O knihu mám stále zájem.
  Děkuji a těším se na odpověď.
  A. Adamcová

  Reply
 2. Miroslav Marek

  Dobrý den,
  především Vám chci poděkovat za tento web. Náhodně jsem si otevřel některé partie z matiky i fyziky a musím uznat, že jsou zpracovány přehledně a bez zbytečné vaty. Přesto, v kapitole Novinky, Učebnice, Lekce jsem našel definici Pythagorovy věty, která mně zarazila. Kam zmizela naprosto jednoduchá formulace: Čtverec nad přeponou se rovná součtu čtverců nad oběma odvěsnami? Tato věta platí pro každý pravoúhlý trojúhelník, ať je označený ABC, KLM nebo RST a Pythagorovu větu si pak dobře zapamatuji jako obrázek s nakreslenými čtverci nad jeho stranami. To je moje poznámka.
  Nejsem učitel, ale na vaše stránky jsem se dostal díky přípravě vnoučat na přijímací zkoušky.
  Miroslav Marek

  Reply
  1. Jindřich Zdráhal Post author

   Dobrý den,
   pokud jsem někde udělal chybu (a souhlasím s tím, co píšete, že je lepší učit se pythagorovu větu obecně a ne s konkrétními písmenky) tak bych ji rád napravil. Pošlete mi prosím odkaz na článek, kde se vyskytlo.
   Jen bych rád upozornil, že já vedu jen tento „katalog“ ale ne jednotlivé weby v něm uvedené. Tak bude potřeba napsat konkrétním lidem.

   Přeji hezký den

   Reply

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.