Edutorium – stránka plná fyziky

By | 8.11.2014

EdutoriumZajímavé je, že se v podstatě jedná o část “firemní” prezentace Techmania sciece centra v Plzni a proto nikoho nepřekvapí, že tady najdeme sekci “exponáty”, kde najdeme popsané exponáty. Možná nás ale může překvapit, že zde najdeme taky sekce jako “fyzika v pozadí”, kde jsou vysvětlené některé fyzikální děje a jevy nebo mou oblíbenou sekci “vědci a vynálezci”, kde najdeme informace ze života a díla nejvýznamnějších vědců. Kromě toho, co jsem už napsal, tak tady oceňuji to, že u některých je i možnost vidět jejich dílo v “originále” například u Newtona. Taky se mi velmi líbí, že každý životopis je ozdrojován.

Proč se mi to líbí? Protože si myslím, že je pro žáky (někdy) zajímavé vědět o těch lidech, co vynalezli/objevili to, o čem se právě učí. Docela jim pomáhá vědět, že to byli normální lidé, kteří měli taky svoje mouchy…

Jenom se trošku bojím, aby mi žáci nezačali nenosit referáty, které jakoby z oka vypadly této stránce 😀

www: http://www.techmania.cz/edutorium/art_vedci.php

(Počet shlédnutí: 450)

One thought on “Edutorium – stránka plná fyziky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.