OBS Studio

Super program, pokud potřebujete něco nahrávat z obrazovky, klidně do toho můžete vložit i záznam z webkamery. Ale je to dělané i pro případ, že streamujete na youtubu, twitchi a podobně. V obou případech byste se měli podívat na tento program. Jedná se o program, který je zdarma a to bez nějakých vodoznaků, omezení a… Read More »

MindMup

Myšlenkové mapy mám rád a rád s nimi pracuji. Rád je představuji i svým žákům a chci abychom na nich mohli spolu pracovat. Nějak ale nemůžu najít tu „správnou“ aplikaci, kterou bych jim doporučil a kterou bychom mohli používat. Každá mi v něčem nevyhovuje. Tak pokud jste na tom podobně, tak můžete zkusit můj poslední… Read More »

Excel – Petr Voborník

Pokud (podobně jako spousta dalších lidí) bojujete s Excelem, tak byste měli zpozornět. Následující odkaz vás přesune na výuková videa pana Petra Voborníka, kde najdete víc než 5 hodin plných informací a ukázek toho, jak používat Excel. Návody jsou rozděleny do 11 videí a navíc každé video má v popisku klikací seznam toho, co se… Read More »

Jazykový koutek

Sám s jazyky bojuji a o to raději čtu o lidech a od lidí, kterým to jde. To je případ i tohoto webu. Jazykový koutek je dílo polyglotky Lucky Gramelové. Jak už název napovídá web je o jazycích (a to i docela exotických a „nevýznamných“), jejich učení (se) a dalších věcech s tím spojených. Můžete… Read More »